Program prevence 06. 02. 2017

Prevence znamená předcházení nemoci. Je to také součást kvalitní a pravidelné péče o pacienta. Partnerem programu je společnost Idexx, která je špičkou v oblasti veterinární diagnostiky. Jako jediná na trhu nabízí analyzátory vyvinuté primárně pro veterinární praxe, což umožňuje přesnější diagnostiku díky použitým technologiím. Naše klinika disponuje analyzátory Laser Cyte a VetTest.

Pravidelná kontrola zdravotního stavu přináší majiteli jistotu dobré kondice jejich zvířat a úsporu finančních prostředků v případě včasného odhalení onemocnění. S věkem stoupá pravděpodobnost onemocnění. Hematologické a  biochemické vyšetření dává možnost řadu závažných onemocnění vnitřních orgánů zachytit včas a zahájit okamžitě léčbu a úpravu stravy.

Doporučujeme kontrolovat psy nad 6 let věku a kočky nad 4 roky věku. Pravidelné kontroly je vhodné provádět 1x ročně. Nejvhodnější je první vyšetření provést u zdravého zvířete, abychom zjistili jeho fyziologické hodnoty. Výsledky vyšetření jsou archivovány v databázi a můžeme je při každém dalším vyšetření porovnávat.